Ut på tur aldri sur!

I dag har jeg spist opp all is-kremen slik at vi ikke skal ha mer is, for da kan jeg ikke spise av den. lurt? Det synes jeg.

Line har vært kjempeflink og  jogget mens jeg har sett rugby kamp. All Blacks som er Nz sitt lag vant på bortebane mot Frankrike. Det er en veldig, veldig tøff sport med STORE mannfolk. «Only 2-3 players dies every year» som Craig sa… Litt for tøff sport vil jeg si! Det som er spesielt med All Blacks er før de spiller kampene sine stiller de seg opp midt på banen mot fiendene og erklerer krig. Maorienes «hakka». Tøft!

Når Line kom tilbake fra joggeturen kom hun ikke alene. Hun fant en venn av oss – Danny, som vi møtte i Auckland og som vi reiste på Stray med. Han bodde bare et lite stykke unna oss. Merkelig å treffe på «kjenninger» i NZ. Han er en glad fyr som prater mye, så han vil vi nok se mer av fremover.

Litt oppi gata vår er det stier som fører til fjellene. Vi tenkte å få litt trim og begynte å klatre over gjerder og piggtråder. Etter en stund skjønte vi ikke helt hvor vi var på tur og hvor vi ville ende opp… Så fikk vi øye på skiltene rundt omkring som sa at om flaggene var oppe var det skyting på gang! «Hjelp» sa Line- og  jeg tenkte det samme, men forklarte at flaggene var nede så det her skulle gå bra! Line så rart på meg, men fortsatte å gå. Vi gikk og gikk. Det eneste vi så var noen sauer her og der. Tilslutt kom vi oss på en sti som gikk rett oppover. Pust – pes og hes, formen er ikke noe å skryte av. Vi kom oss opp. Det var flott utsikt over Nelson og flere fjell vi kan prøve oss ut på. Vi møtte også en kjempesøt liten kanin baby eller kanskje det var en hare. Lignet på en kanin. Da tenkte jeg med en gang på min venninne Cecilie som har fått seg en kanin som heter Lille Ibsen! Har bestemt oss for å gå opp på disse fjellene 3 gang i uken. Det blir bra. Selv om vi fant de ordentlige stiene på tur ned skal vi heller ta den tunge veien opp. Har kanskje en guide-jobb på lur i mars, lurt å være i god form til da.

Nydelig kylling og ris til middag. Line som lager, hipphurra! Nå skal vi sløve videre før vi legger oss. Jeg skal lese i boka mi. Synes dere det er fint her?:)

Reklame

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: